Yardımcı olmamızı ister misiniz?

Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak ve sipariş vermek için lütfen bizimle iletişime geçin

HAKKIMIZDA

CANKAR Tarım ve Hayvancılık Gıda Tic.Ltd.Şti 2001 yılında zahire ticareti yapmak amacıyla Fedai Canım ve Ümit Karanfil tarafından kurulmuş olup, tarıma dayalı yatırımlar yapmayı kendine hedef seçmiştir. Bu hedefte 2007’ de tarım kireci üretimi ve pazarlama işlemine başlamıştır.
 
CANKAR Tarım ve Hayvancılık Gıda Tic.Ltd.Şti 2012 yılında giderek kötüleşen tarım alanlarının ıslahı,halk sağlığı , tarım ürünlerinin kalitesinin arttırılması gibi hedeflerle Türkiyede Solucan Gübresi Üretim işine başlıyan ilk 10 Firma arasında Organik Solucan gübresi üretim işine başlamıştır.
 
2012 yılından bu yana organik solucan gübresi ARGE çalışmaları yürütmekte olan şirket , Cankar katı solucan gübresi ve Cankar sıvı solucan gübresi ürünlerinde Ülke çapında iddialı bir duruma gelmiştir. 
 
CANKAR® Solucan Gübresi Avrupa Birliği standart ve kurallarına göre T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca Organik Tarımın Esasları ve Uygulanmasına ilişkin Yönetmeliğe uygun olarak üretilmektedir.
 
2018 itibariyle Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilen Çalışma Onay BelgesiOrganik Sıvı Solucan Gübresi Tescili ,  Organik Katı Solucan Gübresi Tescilive Lisans Belgesine,
 
Uluslararsı Denetim ve sertifikasyon kuruluşu olan CERES Certification of Environmental Standarts GmbH şirketi tarafından yılda en az 1 kez denetlenmekte olup, CERES tarafından verilen Organik Ürün ve Müteşebbis sertifikalarına ve Avrupa Birliğine ihracat yapabilme yetisi sağlayan EU belgelerine sahiptir.
 
CANKAR Tarım ve Hayvancılık Gıda Tic.Ltd.Şti isimli şirketimiz merkez ofisi Merkez/EDİRNE ve üretim tesisi Sarayakpınar Köyü/EDİRNE’de faaliyet göstermektedir. 
 
Şirketimiz, Dünya ve Türkiye’de hızla gelişmekte olan Organik Tarım’ ın ihtiyaç duyduğu kaliteli ve optimize edilmiş organik solucan gübresinin, bilimsel yöntemler, teknolojik ve doğal yöntemler ile geliştirilip tarım alanlarında rahatlıkla kullanılabilecek bir ürünü organik tarım sektörüne sağlamayı ilke olarak benimsemiştir
 
CANKAR® Solucan Gübresi, uzman ekibi ile hem biyolojik özelliklerin denetimi hem de şirketimizin kendi tasarımı olan tamamen teknolojik otomasyon sistemleri ile üretilmektedir. Şirketimiz 2012 yılında amatörce başlattığı AR-GE çalışmalarına bilimsel metotlar ile profosyonelce devam etmektedir. 
 
2012 ile 2015 yılları arasında kuruluş dönemini tamamlamış olan şirket, 2015 - 2017 yılları arasında üretimde gelişme ve deneyimini arttırma dönemini tamamlamıştır.2017 sonunda ürün kalite ve üretim şeklinde standardizasyonu sağlamıştır.
 
2018 yılı itibariyle ,Şirket Yurt içi ve özellikle Yurtdışı satışlarını arttırmak , ürün yelpazesini genişletmek, bayilik ağlarını kurmak,farklı stratejik ortaklıklara adım atmak gibi amaçlarla ; Yönetim ve Satış Danışmanı olarak Alahattin Erdoğan ile birlikte çalışmaya başlamıştır.
 
İleri dönem hedeflerini ; 
* Yurtiçinde geniş tarımsal alanlarda Sıvı Solucan Gübresi kullanımını Bayi ağları ile yaygınlaştırmak,
 
* Türk çifçisini etkin,düşük maliyetli,verimliliği arttırma kapasitesi,tarım alanlarını ıslah yeteneği olan bir ürüne kavuşturabilmek , ve bu ürünün üretim hacmini her yıl %100 oranında arttırabilmek.
 
* Yurtdışında stratejik ortaklıklar kanalıyla satış yapabilmek ve heryıl bunu arttırmak suretiyle ,Ülkemizin ihracat hacmine ve döviz hacmine katkıda bulunmak.
 
olarak belirlemiştir.